מדריך לנוסעים לארץ בתקופת הגל הרביעי - קיץ 2021
לתושבי חוץ נסיעה לארץ היא עכשיו מסובכת למדי, עם הגבלות וחוקים שמשתנים, וגם תלויים בארץ המוצא. מדריך זה מפשט, מסביר ומייעץ כדי לחסוך זמן ולנסות לשמור על הרוגע לפני, תוך כדי, ואחרי הנסיעה לארץ.

עדכונים:
20 בספטמבר 2021 *ועדת החריגים הבינמשרדית אישרה: מתן פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב - 3 החודשים האחרונים, לפני טיסתם לישראל*
29 באוגוסט 2021 - החל מיום שישי, 3.9.21 ישתנה הנוהל לגבי החוזרים ממדינות כתומות:
מחוסנים שקיבלו מנת חיסון שלישית (שבוע לאחר קבלת המנה), מחוסנים שטרם עברה חצי שנה ממועד קבלת המנה השנייה, מחלימים שטרם חלפה חצי שנה ממועד אישור ההחלמה, ומחלימים שקיבלו מנת חיסון אחת לפחות- יידרשו לבידוד עד לקבלת תשובה שלילית או עד 24 שעות (המוקדם מבניהם), *ולא יידרשו עוד לבידוד מלא*

לחצו כאן למידע נוסף

מעודכן ל-21 באוגוסט 2021.  ננסה לעדכן את המדריך ככל האפשר. יש תמיד לבדוק את המצב הנוכחי - באתרי אינטרנט וחדשות .המדריך כולל אתרי אינטרנט ומקורות מידע שתמיד תוכלו לבדוק בנוסף, וכן מספרי טלפון חשובים. צפו לזמני המתנה של עשר-עשרים דקות בכדי לדבר עם נציגים.

 חשוב לדעת:   בישראל לא מקבלים כרטיסי חיסון קורונה מארצות אחרות. כדי להוכיח חסינות תצטרכו לעשות בדיקה סרולוגית בישראל, שמתבצעת ע״י בדיקת דם. ללא הבדיקה תאלצו להשאר בבידוד יותר ארוך, ולא תוכלו לקבל ״תו ירוק״ שנדרש בכניסה למקומות ציבוריים, כולל מסעדות. 

מחשבה 1 על “מדריך מעודכן לנוסעים לארץ ב-2021”

 1. 13 באוגוסט 2021 – עדכונים מחברה בקבוצת הפייסבוק שלנו שהיתה בארץ לאחרונה.
  >את התור לבדיקת pcr בארץ אפשר להזמין בכל שלב אחרי רכישת הכרטיס לא צריך להמתין לרגע האחרון.
  >בדיקה סורולוגית באסף הרופא (מרכז שמיר) תוצאה תוך שלוש שעות, עלות הבדיקה 150 שח. צריך להזמין תור מראש. חשוב לציין שקבלת תוצאות pcr ובדיקה סורולוגית לא משחרר מבידוד. צריך להמתין לקבלת מסרון ממשרד הבריאות.
  >מי שקיבל חיסון בחו’ל לא מוכר כמחוסן בארץ! התעודה שמשרד הבריאות מנפיק היא תעודת מחלים ולא תעודת מחוסן כפי שצויין בכתבה. התעודה אמורה להיות בתוקף לשנה מיום קבלת המנה השניה. בפועל תוקף התעודות הוא רק עד דצמ’ 2021. נאמר לנו שככל הנראה נקבל הארכה אוט’ לעוד חצי שנה או שנצטרך לדבר עם מוקד הבריאות ויאריכו.
  >יציאה מהארץ.
  אנחנו לא נדרשנו כמחוסנים לבדיקת pcr במדינת היעד שלנו. בפועל בשדה נאלצנו לחכות 15 דקות במתח מול דיילת הקרקע שקראה את הנוהלים מחדש התלבטה והתייעצה… הצטערנו שלא עשינו בדיקת pcr רק כדי לחסוך את המתח ועמידה מיוצרת בתור צפוף.
  בדיקת pcr ניתן לבצע בשדה עד 72 שעות לפני ההמראה יש (בהצגת כרטיס)
  בדיקה איטית (14 שעות) בעלות 45 שח’. ובדיקה מהירה (40 דק’) בעלות 145 שח
  עוד נקודה חשובה, מאחר שישראל מפיקה למחלימים ולמחוסנים תעודת החלמה תקפה לשנה, חשוב שתבדקו מה הדרישות במדינת היעד. בשדה ישאלו אתכם אם התעודה הונפקה על סמך חיסון (ביקשו לראות אישור חיסון מחו’ל) או על סמך החלמה (שואלים מתי חליתם)

  הגב

כתיבת תגובה

לישראלים שהוריהם בארץ

קבלת מידע ישיר בנושאי פנסיה, צוואות, שירותי רפואה, ביקורים בארץ ועוד.
סקירות שונות של אפשרויות טיפול, אשפוז, ימי כיף, סיוע משפטי.
הטבות כספיות בלעדיות למגוון מוצרים ושירותים.
מפגשים מקוונים עם מומחים בנושאים רלוונטיים.
כל החדשות מארץ בעמוד אחד!